OPEN
scoial icon   scoial icon  

Rolety Wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to jedno z podstawowych rozwiązań rolet materiałowych. Posiadają one proste i estetyczne wieszaki z tworzywa z suwakowym systemem ułatwiającym bezinwazyjny montaż i demontaż rolety. 

Dostępne są trzy rozmiary wieszaków przystosowanych do gładkich rur o średnicy 19, 25 oraz 38 mm, które obejmują zakres mniejszych i średnich gabarytowo rolet.

Napęd łańcuszkowy to najpopularniejszy i wygodny system sterowania roletą wolnowiszącą. W ofercie firmy ROLBEST kładziemy nacisk na estetykę oraz łatwość montażu i demontażu rolety. Szeroki zakres średnicy rur nawojowych pozwala na optymalny dobór systemu w zależności od gabarytów rolety 

System NH o19/25/38 mm 

Seria NH to mechanizmy szwedzkiej firmy Sani. Posiadają one proste i estetyczne wieszaki z tworzywa z suwakowym systemem ułatwiającym montaż i demontaż rolety. Dostępne w trzech rozmiarach wieszaków przystosowanych do gładkich rur o średnicy 19,25 oraz 38 mm, które obejmują zakres mniejszych i średnich gabarytowo rolet. Seria NH przystosowana jest do napędów elektrycznych 24 VDC (o28). 

System Louvolite o32/40/45 mm 

System angielskiej firmy Louvolite posiada solidne metalowe wieszaki z możliwością zastosowania estetycznych zaślepek z tworzywa. System dostępny jest w trzech wersjach wieszaków przystosowanych do rur o średnicach 32, 40 oraz 45 mm. Rury posiadają dodatkowo specjalne kanały, które ułatwiają montaż tkanin i jednocześnie je wzmacniają. Dzięki temu system umożliwia wykonanie rolety o małych jak i największych gabarytach. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania napędów zarówno 24 VDC jak i 230 VAC. 

System Standard

Rolety z napędem sprężynowym są alternatywą dla bardziej rozpowszechnionego łańcuszkowego systemu sterowania roletą. W ofercie firmy ROLBEST znajdują się Szwedzkie systemy NH o zakresie rur 25 i 38 mm. 

System Silent Spring 

Silent Spring to nowy system rolet tkaninowych wolnowiszących. Roleta wyposażona jest w mechanizm sprężynowy oraz dodatkowy hamulec olejowy, który w bezszelestny sposób kontroluje prędkość zwijania tkaniny. Prędkość tę można w łatwy sposób regulować. Ponadto roleta jest standardowo wyposażona w profil nośny pozwalający na bardzo łatwy i szybki montaż ścienny lub sufitowy. 

System Semi-Automatic 

System Semi-Automatic to ujmując w skrócie, bardzo funkcjonalna i przyjemna w obsłudze odmiana rolet wolnowiszących. Zastosowany mechanizm sprężynowo-łańcuszkowy sprawia, że do obsługi rolety nie potrzeba dużej siły. Zasada działania mechanizmu przedstawia się następująco: aby opuścić roletę ciągniemy za łańcuszek (powoduje to opuszczenie tkaniny i jednocześnie nakręcenie sprężyny), aby roletę podciągnąć wystarczy delikatny ruch łańcuszka, który powoduje zwolnienie blokady sprężyny i roletka zwija się samoczynnie.

powrot  pobierz  zapytaj